Sobota, 2 července, 2022
finance
HomePR článkyLiberec stále hledá technologické pracovníky do informačních společností

Liberec stále hledá technologické pracovníky do informačních společností

Nedostatek pracovníků v oboru informačních technologií, je na českém pracovním trhu víceméně už klasickým tématem. Velice často se dozvídáme, že mají možnost informatici v jednotlivých lokalitách dostat opravdu velice vysoké platy.

Takovým případem může být mimo jiné také město Liberec. Krajské město vystrčené v severním výběžku České republiky je přitom velice dobrým územím pro život. A to nejen díky přítomnosti společností z nedalekého Německa a Polska, ale také díky prestižní škole věnující se nanotechnologiím.

Chybí pracovníci v informační infrastruktuře

Práce v Liberci vám nabídne poměrně dost zajímavých možností. Jednou z těch, ve které je opravdu nedostatek pracovníků, jsou pracovníci v informační infrastruktuře. Nemusí jít nutně o státní zaměstnance, jde velice často hlavně o infrastruktury velkých společností, nebo dokonce o dopravní podniky.

Bez kvalitních pracovníků v oboru IT jsou tyto společnosti jako s jednou rukou. Pochopitelně se tak snaží nabídnout takové možnosti, aby dokázali nalákat maximum potencionálních uchazečů. Nabídky práce v Liberci tak nabídnout pro informatiky opravdu skvělé benefity, a na tento region i nadprůměrně kvalitní platové podmínky.

Informatici najdou práce i v jiných oborech

To ale neznamená, že by byla infrastruktura jediným místem, kde je potřeba dalších informatiků. Zcela naopak pracovní místa Liberec nabízí také pro informatiky, kteří jsou více technologicky zaměření. Nedostatek se tak týká i servisů počítačů, nebo dokonce i výstavby a správy sítí. V těchto oborech se dokonce můžete čas od času dostat k výškovým pracím u vysílačů, což znamená příjemné benefity, jako jsou vyšší platové ohodnocení za zákonné bonusy. Pokud jste tedy informatici a prostředí severních Čech je pro vás lákavé, tak rozhodně nemáte na to čekat!

spot_img
spot_img
- Advertisment -PR článek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img